Gösterilen sonuç sayısı: 30

Hediyelik Mayıs Çayı 500gr

100,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinden yılda 4 kez ürün alınır. Özellikle tiryakiler bilir, çayın ilk hasadı mayıs ayında alınır. Kışı karlar altında geçirdikten sonra en taze hali ile doğaya dönen çay, mayıs ayında en körpe hali ile toplanır. Mayıs ayında toplanan çay, baharın tazeliğini, enerjisini içerisinde barındırır ve lezzetine yansıtır. Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı, ilk mahsul olduğu için antioksidan özelliği en yüksek olan mahsuldür. Bu mevsimde toprak nemli ve çay enerji yüklüdür. Yılın ilk hasatı olan Mayıs ürününden elde edilen Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı, insanın binlerce yıldır bahara yüklediği tüm değerleri içinde taşıdığından, sonrasında 3 kez daha toplanacak olan çaydan çok daha verimli ve lezzetlidir.Bu özellikleriyle şölen mayıs çayımız Türkiyede binlerce geleneksel çay tirkayisi tarafından tercih edilmektedir.

Hediyelik Mayıs Çayı 500gr *12 Adet

1.200,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinden yılda 4 kez ürün alınır. Özellikle tiryakiler bilir, çayın ilk hasadı mayıs ayında alınır. Kışı karlar altında geçirdikten sonra en taze hali ile doğaya dönen çay, mayıs ayında en körpe hali ile toplanır. Mayıs ayında toplanan çay, baharın tazeliğini, enerjisini içerisinde barındırır ve lezzetine yansıtır. Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı, ilk mahsul olduğu için antioksidan özelliği en yüksek olan mahsuldür. Bu mevsimde toprak nemli ve çay enerji yüklüdür. Yılın ilk hasatı olan Mayıs ürününden elde edilen Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı, insanın binlerce yıldır bahara yüklediği tüm değerleri içinde taşıdığından, sonrasında 3 kez daha toplanacak olan çaydan çok daha verimli ve lezzetlidir.Bu özellikleriyle şölen mayıs çayımız Türkiyede binlerce geleneksel çay tirkayisi tarafından tercih edilmektedir.

Karakovan Balı 1 Kg

0,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Tüm bal türleri şifa kaynağıdır. Bal içeriğinde fosfor, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, kükürt, iyot mineralleri bulunmaktadır.

Organik Mayıs Çayı 400gr

115,00  TL
90’lı yıllarda kendini göstermeye başlayan organik çay 2005 yılında şölen çay fabrikamız bünyesinde üretimine başlanmıştır. Organik çay üretimden tüketimine kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamıştır. Doğal ortamında, doğal gübreyle ve doğal kaynak suyuyla yetişen çaydır. Bu nedenle siyah çaydan aldığımız kokunun ve lezzetin daha fazlasını organik çayda bulacağınıza eminiz.

Süzme Çiçek Balı 480 gr

Orijinal fiyat: 320,00  TL.Şu andaki fiyat: 279,00  TL.
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Çok sayıda çiçekten oluşan ,sabah kahvaltısında tüketebileceğiniz hafif ve lezzetli bir besin kaynağıdır.

Gold Çay 250gr

120,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinde yaklaşık yılda 4 kez ürün alınır. Hasat Mayıs ayında başlar, eylül ayına kadar belirli aralıklarla devam eder. Kışı kar altında geçiren çay bitkisi yaklaşık 8 ay sonra ruhu kendini yenilemiş ve tazelemiş olarak doğaya geri döner. Yılın ilk ürünü Mayıs ayında körpe iken toplanır. Çayın kalitesini belirleyen önemli faktörlerin başında, toplama gelir. Çay bahçelerinde toplanan çay yapraklarının bekletilmeden en kısa sürede fabrikalara ulaştırılması, çay yapraklarının canlılığını koruması ve taze halde üretime girmesi açısından önemlidir. Aksi halde çay yaprakları güneşten zarar görür. Şölen Gold Çayımız; Mayıs hasatı siyah çayla, yayla çayı (dağ kekiği) ile harmanlanmış doğal bir çaydır. Yayla Çayı Doğu Anadolu bölgesinde zahter olarak da bilinmektedir, yayla çayı hiçbir endüstriyel işlem görmeden kurutulup paketlenmeye hazır hale getirilir.Daha sonra mayıs hasatı olan siyah çayla harmanlanır.

Kahvaltılık Tereyağ 1 kg

425,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Kaymağın, yayıkla buluşmasından oluşan ,kahvaltı sofralarının en hafif, en kaymaklı, en nazlısıdır.Sıcak ekmeği görünce dayamayıp eriyen ,tulum peyniriyle buluşunca tadından yenilemeyen bir lezzet şölenidir. Tereyağı mide ve bağırsaklarda meydana gelen rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bu tip hastalıkların ortaya çıkmasına karşı koruyan tereyağı mideyi rahatlatmak konusunda da yardımcı olmaktadır. Tereyağının göz sağlığı için de oldukça faydalı olduğu dile getirilir. Tereyağının eklemler üzerinde de olumlu etkisi vardır.

Mayıs Çayı Demlik Poşet 450 gr

115,00  TL
Şölen demlik Poşet çayımız 15 gr ‘lık poşetlerde 30 adet olarak paketlenmektedir. 15 gr ‘lık demlik poşetin içerisinde hasat yılının ilk ürünü olan mayıs çayı bulunmaktadır. Demlik poşet çayın kalitesini arttırmak için mayıs çayı tercih edilmiştir. Demlik poşet çayımızın içerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Şölen demlik poşet çayımızda yapıştırıcı kullanılmadan pres baskı yöntemi kullanılmıştır. 1 adet 15 gr lık demlik poşet çayı 20 dk demleyerek 10 bardak çay elde edebilirsiniz.

Süzme Çiçek Balı 950 gr

Orijinal fiyat: 500,00  TL.Şu andaki fiyat: 434,00  TL.
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE  Çok sayıda çiçekten oluşan ,sabah kahvaltısında tüketebileceğiniz hafif ve lezzetli bir besin kaynağıdır.

Yeşil Çay 250gr

115,00  TL
Şölen Yeşil çayımız yaylalardan özenle topladığımız yayla çiçeği (dağ kekiği) ile harmanlanmıştır. Bu karışım, bilinen yeşil çayların otsu yavan tadını kırmış içimi daha kolay ve keyifli bir hale gelmiştir. Yeşil çay üretim aşamasında siyah çaylardan daha farklı işlemlerden geçtiği için yeşil rengini korumuştur.

Kolot Peyniri 1 kg

295,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Karadeniz’in tüm dünyaya yayılmış eşsiz lezzeti olan muhlamanın ana maddesi olan kolot peyniri, ülkemizde en sık tüketilen yöresel peynir çeşitleri arasında yer almaktadır. Kolot peyniri, Karadeniz’in yaylalarında bulunan ot çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan elde edilen sütlerin geleneksel üretim koşullarında işlenmesi ile üretilmektedir. Kolot peyniri, eşsiz süt lezzetinin yanı sıra içeriğinde barındırdığı mineraller ve vitaminler sayesinde insan vücudu için birçok fayda sağlamaktadır. Düzenli olarak tüketilmesi halinde kolot peyniri, vücudunuz için sayısız fayda barındıran bir süt ürünüdür.

Şölen Siyah Çay Fincan Poşet

95,00  TL
HAZIRLANIŞI ;Fincanınıza 1 adet poşet çay koyup üzerine taze kaynatılmış içme suyu ilave edin. 2-3 dakika demleyip poşeti çıkartın. Net

Kestane Çiçeği Balı 500 gr

499,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Arıların Kestanenin püskül çiçeğinden,ormanların derinlerinde ve dere yataklarında bulunan kestane ağacından topladığı bir baldır .Genel olarak şifa niyetine tüketilir.Doğal antibiyotik özelliği bulunan kestane balı en fazla günde bir tatlı kaşığı tüketilmelidir

Şölen Yeşil Çay & Yayla Çayı Fincan Poşet

70,00  TL
 İÇİNDEKİLER ; Yeşil Çay ve Yayla Çayı HAZIRLANIŞI ;Fincanınıza 1 adet poşet çay koyup üzerine taze kaynatılmış içme suyu ilave

Kahvaltı Paketi

Orijinal fiyat: 1.320,00  TL.Şu andaki fiyat: 1.180,00  TL.
950 gr Çiçek Balı 1 kg Tereyağ 1 kg Kolot Peyniri 1 kg Hediyelik Mayıs Çayı

Mısır Unu 1 kg

0,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Mısır unu kurutulmuş mısır tanelerinin ezilmesiyle elde edilir. Eğer mısır taneciklerinin tamamını içeriyor ise Tam Mısır Unu adını alır. İşlenmiş olan mısır unlarına ise rafine mısır unu denir. Rafine mısır unları mısır taneciklerinin tamamını içermez. Bu sebeple besleyicilik bakımından tam mısır unu, rafine mısır ununa göre daha besleyicidir.

 Mısır Ununun Faydaları

* Mısırın içerisinde yüksek miktarda karbonhidrat bulunur. Bu da vücuda enerji sağlamada önemli bir besin olmasını sağlar. * A ve B2 vitaminleri ile protein, kalsiyum, fosfor ve demir mineralleri bakımından zengindir. * Lifli bir gıda olan mısır bu özelliği sayesinde kan şekerini dengeler. Ayrıca kabızlığı önler. Lifli olması aynı zamanda koroner kalp hastalıklarını da önler. * Doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Doymamış yağ asitleri kolesterolü dengelemede yardımcı olur. Aynı zamanda kalp ve damar dostudur.

Şölen Uyku Çayı Fincan Poşet

95,00  TL
 İÇİNDEKİLER ;Melisa, Papatya, Rezene, Nane, Limon Kabuğu, Lavanta, Limon Otu, Gül Yaprağı HAZIRLANIŞI ;Fincanınıza 1 adet poşet çay koyup üzerine

Kestane Çiçeği Balı 1 Kg

889,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Arıların Kestanenin püskül çiçeğinden,ormanların derinlerinde ve dere yataklarında bulunan kestane ağacından topladığı bir baldır .Genel olarak

Sağlık Kutusu

611,00  TL
3 Adet Detoks Çayı -3 Adet Uyku Çayı – 3 Adet Bağışıklık Çayı Detoks Çayı : Mate, Yeşil Çay, Kiraz

Süzme Beyaz Bal 450 gr

Orijinal fiyat: 689,00  TL.Şu andaki fiyat: 569,00  TL.

Antioksidan etkiye sahip olan beyaz bal, serbest radikallerin hücre üzerinde hasar oluşturmasını önler. Bu özellik yaşlanma sürecini yavaşlatır, kanser ve kalp hastalıkları gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkma riskini düşürür.

Düzenli ve kararınca beyaz bal tüketimi, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır, olası bir hastalık durumunda çabuk toparlanmayı sağlar.

 

Beyaz Bal Faydaları sindirim sistemi üzerinde net şekilde gözlemlenebilir. Çeşitli mide komplikasyonlarının tedavisinde kullanılabilen beyaz bal, midedeki diğer besinlerin emilim oranını arttır, sindirimi kolaylaştırır, sindirim sistemi enfeksiyonlarını önler.

Şölen Bağışıklık Çayı Fincan Poşet

95,00  TL
 İÇİNDEKİLER ;Kuşburnu, Hibiskus, Böğürtlen, Yeşil Çay, Zencefil, Limon Kabuğu, Kırmızı Ardıç, Ihlamur, Tarçın HAZIRLANIŞI ;Fincanınıza 1 adet poşet çay koyup

Earl Grey 500 gr

95,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinde yaklaşık yılda 4 kez ürün alınır. Hasat Mayıs ayında başlar Eylül ayına kadar belirli aralıklarla devam eder. Kışı kar altında geçiren çay bitkisi yaklaşık 8 ay sonra ruhu kendini yenilemiş ve tazelemiş olarak doğaya geri döner. Yılın ilk ürünü Mayıs ayında körpe iken toplanır. Çayın kalitesini belirleyen önemli faktörlerin başında, toplama gelir. Çay bahçelerinde toplanan çay yapraklarının bekletilmeden en kısa sürede fabrikalara ulaştırılması, çay yapraklarının canlılığını koruması ve taze halde üretime girmesi açısından önemlidir. Aksi halde çay yaprakları güneşten zarar görür.Paketleme işleminden önce silindir kazanlara aktarılan siyah çay , earl grey aromasıyla harmanlanır.

Bakır Demlikli Çay Seti

1.850,00  TL
1 Adet Bakır Demlik 2 Adet Şölen Çay Bardağı 2 Adet Çay Tabağı 200 gr  Şölen Organik Çay  

Tulum Peyniri 1 kg

0,00  TL
ŞÖLEN ÇAY GÜVENCESİYLE    Geleneksel tulum peyniri yapımında bir yemek kaşığı peynir mayası , 20 kilogram süte oldukça yavaş bir şekilde katılır. Mayalanma sıcaklığını temin etmek için süt kabının etrafı kalın örtüler ile sarılır. Tulum peynirinde pıhtılaşma süreci sütün durumuna göre yaklaşık olarak 1-3 saat aralığında olabilmektedir. Oluşan pıhtı kepçeler ile 2’şer kilogramlık bez torbalara alınır ve bir süre bekletilir. Daha sonra peynir altı suyunun ayrışması için, büyük teknelere alınır. Pıhtı yoğrulma aşamasından sonra tuzlanır ve tulumlara sıkıca bastırılır. Bastırma işlemi sona erdikten sonra tulum derisinin ağız kısmına bolca tuz serpilir. Tulum peyniri 5-10 derece de ve %85 nem oranında 6 ay olgunlaşma süreci geçirir. Tulum derisinde bulunan doğal flora ortamı peynire karakteristik tadı veren en önemli özelliktir.

Filiz Çay 500 gr

85,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinden yılda 4 kez ürün alınır. Kışı kar altında geçiren bitki yaklaşık 8 ay sonra ruhu kendini yenilemiş ve gençleşmiş olarak Doğu Karadeniz’de çay üzerinden doğaya geri döner. İlkbaharda dinlenmiş ve güçlenmiş olarak çıkan ilk çay bitkisi nisanda filiz vermeye başlar. Yılın ilk ürünü MAYIS ayında körpe iken toplanır. Bu mevsimde toprak nemli ve çay enerji yüklüdür.Şölen filiz markalı çayımız 4 hasattan toplanan çayların belirli oranda harmanlanmasından oluşturulur.Erken dem vermesi özelliği ile genellikle cafe,restaurant işletmecileri tarafından daha çok talep görmektedir.

Rize Çay 1000 GR

165,00  TL
Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir. Çay bahçelerinden yılda 4 kez ürün alınır. Kışı kar altında geçiren bitki yaklaşık 8 ay sonra ruhu kendini yenilemiş ve gençleşmiş olarak Doğu Karadeniz’de çay üzerinden doğaya geri döner. İlkbaharda dinlenmiş ve güçlenmiş olarak çıkan ilk çay bitkisi nisanda filiz vermeye başlar. Yılın ilk ürünü MAYIS ayında körpe iken toplanır. Bu mevsimde toprak nemli ve çay enerji yüklüdür. Mayıs ürününden elde edilen ilk çay,sonrasında 3 kez daha toplanacak olan bitkiden çok daha verimli ve lezzetlidir. İnsanın binlerce yıldır bahara yüklediği tüm değerleri içinde taşır.Şölen rize çayımız, 4 hasattan üretilen çayların belirlenmiş oranlarda harmanlanmasıyla elde edilmiştir.Erken dem vermesi özelliği ile daha çok cafe,restaurant işletmecileri tarafından talep edilmektedir.

Süzme Beyaz Bal 850 gr

Orijinal fiyat: 999,00  TL.Şu andaki fiyat: 969,00  TL.
Antioksidan etkiye sahip olan beyaz bal, serbest radikallerin hücre üzerinde hasar oluşturmasını önler. Bu özellik yaşlanma sürecini yavaşlatır, kanser ve

Şölen Çay Special Sepet

Orijinal fiyat: 750,00  TL.Şu andaki fiyat: 620,00  TL.
Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı (500gr) Şölen Özel Hediyelik Organik Mayıs Çayı (400gr) Şölen Yeşil Çay-Yayla Çayı karışımı (250gr) Şölen Gold Çay ( 250gr) Şölen Matcha Çayı (50gr) Türkiye'de binlerce geleneksel çay tiryakisi tarafından tercih edilen Şölen Özel Hediyelik Mayıs Çayı, hem çay tiryakisiyim hem de doğallıktan ödün vermem diyenler için Şölen Özel Hediyelik Organik Mayıs Çayı, antioksidan özelliğiyle bilinen ve içerdiği yayla çayı karışımıyla sizlere eşsiz bir lezzet sunan Şölen Yeşil Çay, farklı tatlara açık olanlar için özel olarak ürettiğimiz ilk hasat mayıs çayı ve yayla çayı karışımı olan Şölen Gold Çay ve sağlık deposu olmasının yanı sıra mükemmel bir yağ yakıcı olan Şölen Matcha çayı...

Matcha Çayı 50gr

250,00  TL
Japon kültüründen gelen matcha çayı, ince bir toz haline getirilen çayın buharda pişmesiyle oluşmaktadır. Türkiye’de çay yalnızca Doğu Karadeniz’de yetişir.

Beyaz Çay 20gr

1.400,00  TL
Beyaz Çay’ın üretimi, büyük dikkat ve çaba gerektirir. En iyi beyaz çay, erken ilkbaharda toplanır. Doğru zaman geldiğinde, gümüşi beyaz tüylerle kaplı, ipeksi tomurcuklar hassas bir şekilde elle toplanır ve özel yöntemlerle muhafaza edilir.Tomurcuklar her çay bitkisinde açmadığı için bir dönüm çay bahçesinden ancak 750 gramla 1 kilo arasında tomurcuk bulunuyor. Beyaz çay, toplandıktan sonra en az işlem gören çay türüdür. Beyaz çayın işlenme süreci oldukça basittir: çay yaprakları, toplandıktan sonra birkaç gün gölge bir yerde bekletilir, ardından kurutulur. Beyaz çayın oldukça nadir olmasının sebebi, yalnızca yılın çok kısa bir döneminde toplanabiliyor olması ve bir dönümlük araziden yaklaşık 1 kg ürün çıkmasıdır. Çay uzmanları tarafından sıkça tercih edilen yüksek kaliteli bu çay, yaprakların yanarak acılaşmaması için çok sıcak olmayan bir suyla demlenir. Beyaz çay yaprakları, birkaç defa demlenmeye uygundur. Nasıl Demlenmeli; Beyaz çayı demlerken dikkat edilmesi gereken en önemli kural, suyun sıcaklığının 70-75 derece arasında olmasıdır. Yani suyu ocaktan alır almaz, kaynar haldeyken beyaz çay yapraklarının üzerine dökmeyin. Kaynamış suyu, ocağı kapattıktan sonra 5-7 dakika kadar bekletin ve öyle kullanın. Kaynar su, çay yapraklarının haşlanmasına ve çayın tadının acılaşmasına neden olur. 1 bardak çay için 4/5 adet beyaz çay yeterli olacaktır. Gün içinde demlediğiniz beyaz çay posasını 3 kez daha demleyebilir ve sonrasında posayı yiyebilirsiniz.