Doğadan Gelen Mucizevi Sağlık

Matcha Çayının Özellikleri

Matcha çayı sağlık konusunda en yararlı antioksidan kaynaklarından ve en kaliteli yeşil çay tozlarından biridir. Enerji verir, yaşlılığı geciktirir, antioksidan özelliği bulunur, detoks etkisine sahiptir, yağ yakımını hızlandırır, zayıflamaya yardımcı olur, kanseri önlemeye yardımcıdır, bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsak enfeksiyonlarını önler, kolesterol & kan şekerini düzenler.
Enerji, Yağ Yakımı

ENERJİ VERİR
YAŞLANMAYI GECİKTİRİR

Enerji Ve Dayanıklılığı Arttırır: Savaşa gitmeden önce Japon savaşçılarının tercih ettiği bir çay türü olan matcha çayının enerjiyi toplama gibi bir etkisi de bulunmaktadır. Doğal bir kafein içerir. Eşsiz bir kombinasyona sahip olan matcha çayının sinir ve hipertansiyonu da dengelediği görülmüştür.

Hafızanızı Tazeler & Konsantrasyonunuzu Arttırır: Matcha çayının önemli özelliklerinden birisi de dopamin ve serotonin üretimine sağladığı faydalardır. Bu iki kimyasal hafızada belirsizliği en aza indirgeyerek konsantrasyon arttırımında da oldukça etkilidir.

zayiflamaya-yardimci
mezura-saglik-fit
Zayıflama, Antioksidan, Detoks

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI
ANTİOKSİDAN & DETOKS

İyi Bir Kalori Yakıcıdır: Matcha çayı içildiğinde normale göre 4 kat daha fazla hızlı bir kalori yakımı gerçekleşmektedir. Yağ yakımı yönünden de oldukça etkili olan matcha çayının bir faydası da kalp ritmini dengeleyebilir ve yüksek tansiyon için de etkili olmasıdır.

İyi Bir Antioksidandır: Hayatı tehdit eden birçok hastalığın çözümü olarak kabul edilen matcha çayı, güzel bir cilt görünümüne kavuşmak için de birebir. İçerdiği antioksidan maddeler sayesinde UV radyasyonunun etkilerine karşı savaşır.

Bağışıklık, Enfeksiyon, Kanser

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR
KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIMCI

Bağışıklık Güçlendiricidir: Etkili bir antioksidan kaynağı olan matcha çayının yapısında A ve C vitaminleri, demir, protein ve kalsiyum gibi yararlı maddeler de bulunur. Bu sayede içildiği andan itibaren vücut kendini daha iyi hissedecek ve hastalıklara karşı savunmacı bir duvar görevi üstlenecektir.

Kanser Düşmanıdır: Tüm antioksidan içeren maddelerle karşılaştırıldığında en yüksek sonuçlar elde ettiğimiz bitkilerden biri de matcha çayıdır. Matcha çayı, içerdiği kateşinler sayesinde kanserle savaşmakta da oldukça etkilidir.

antioksidan-bagisiklik-1
yaslanma-4
Gençleştirici Etkili

YAŞLILIĞI GEÇİKTİRİR
ENFEKSİYONLARI ÖNLER

Yaşlanmayı Geciktirir: Hücre yenilenmesine yardımcı olur, sindirim sisteminizi kuvvetlendirir, bağırsak enfeksiyonlarını önler, cilt hücrelerinin güçlenmesini ve yenilenmesini sağlar, sakinleştirici etkisi ile stres ve depresyon gibi psikolojik sorunlara iyi gelir.


Kronik Hastalıkları Düzenler

KOLESTEROL & KAN ŞEKERİNİ
DÜZENLER

Kan Şekerini Düzenler: Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, konsantrasyonunuzu arttırır, kolestrol ve kan şekerinizi düzenler, vücudunuzu toksinlerden arındırır.

Kolesterolü İyileştirir: Düzenli olarak tüketilen matcha çayı sayesinde kolesterol dengelenebiliyor. Matcha içmeyenlere oranla içenlerin kalp hastası olma ihtimali %11 oranında daha azdır.

saglik-matcha-2
Bazı Ürünlerin

YAĞ YAKICI ÖZELLİK GRAFİĞİ

Japon kültüründen gelen matcha çayı, ince bir toz haline getirilen çayın buharda pişmesiyle oluşmaktadır. Bu mucizevi çay sağlık alanında en önemli bitkilerden biri olarak görülmektedir.
Matcha - 1267
Goji Berry - 239
Moringo - 216
Dark Çikolata - 198
Chia - 182
Nar Suyu - 135
Acaiberry - 92
Brokoli - 51
Limon - 32
Matcha Çayını

SADECE ÇAY GİBİ İÇMEK
ZORUNDA DEĞİLSİNİZ!

Matcha çayını sadece çay gibi içmek zorunda değilsiniz. Süt ve kahve ile karıştırılarak da tüketilebilir. Yoğurda ilave ederek kullanılabildiği gibi, ekmek yaparken de katılabilir. Ayrıca kek ve kurabiye yaparkende koyabilirsiniz.

Kahve & Süt ile Kullanın

Sıcak & soğuk çay olarak tüketilebilirken, süt ve kahve ile de karıştırarak içebilirsiniz.

Yoğurda Katarak Tüketin

Sıcak & soğuk çay olarak tüketilebilirken, süt ve kahve ile de karıştırarak içebilirsiniz.

Ekmek Olarak Tüketin

Evinizde ekmek yaparken matcha çayını unutmayın, mükemmel diyetinizin bir parçası olsun.

Kek & Kurabiye Yapın

Tatlı kriziniz mi geldi? Kek & Kurabiyenize matcha çayı koyun, diyetinize ara vermeyin.

Bu Sağlık Mucizesini Deneyin!

Matcha Çayı Nasıl Yapılır?

Mactha çayı farklı şekillerde yapılabilmektedir. Süt ile karıştırılan matcha tozu matcha latte denilmektedir. Eğer evinizde var ise matcha çayı yapımında kullanılan bambu fırçalardan ve kaşıklardan kullanabilirsiniz. Yoksa da problem değil, herhangi bir süt çırpıcısı, çatal ve kaşık işinizi görecektir.

1. Matcha Çayı

İlk olarak yarım çay kaşığı matcha tozunu bir kase içerisine dökün.

2. Sıcak Su

Bir miktar sıcak suyu çayın üzerine dökün bambu fırça ile kıvam alana dek karıştırın.

matcha-nasil-yapilir-1

3. Hızlıca Çırp

Bambu fırça ile çayı hızla köpüklenene dek çırpın.

4. Afiyet Olsun

Hazır olan karışımı fincanınıza alarak afiyetle içebilirsiniz.

50 GR MATCHA ÇAY PAKETİ

BİR PAKET 50gr'LIK MATCHA ÇAYI NE KADAR SÜRE İÇİN YETER?

Standart kullanımlarda bir kişi için bir ay süre ile 50gr'lık bir paket rahatlıkla yetmektedir. Evde kaldığınız bu dönemde Şölen Matcha Çayı kargo ücretsiz sizlere gönderiyoruz.

Matcha Çayı Ücretsiz Kargo

250,00  TLSepete Ekle